Warszawa Żoliborz krótka historia

Żoliborz to dzielnica Warszawy znajdująca się w jej lewobrzeżnej części. Skąd pochodzi jej nazwa? Jaka jest jej historia? Garść przydatnych wskazówek na temat najmniejszej dzielnicy stolicy Polski — poniżej. Nazwa Żoliborz pochodzi od francuskich słów „Joli Bord”, które oznaczają „Piękny Brzeg.” W ten właśnie sposób w XVIII wieku nazwano założoną nad Wisłą posiadłość konwiktu księży …

Człowiek z Hawru

Jak prosty i oczywisty jest zwiastun graficzny tego filmu, tak proste i oczywiste jest wszystko w tej historii. O czym jest film ? Od początku do końca o GODNOŚCI człowieka ,jako wartości w taki sam sposób przeżywanej i rozumianej przez Pucybuta, Komisarza policji, Emigranta, Lekarza, Gospodynie, Piosenkarza rockowego na emeryturze, Właścicielkę kawiarni.

Pink Martini

Pink Martini to „mała orkiestra” z Portland w stanie Oregon. Powołał ją do życia w 1994r. pianista Thomas Landerdale zajmujący się wcześniej polityką. W rok później zaprosił do współpracy China Forbes i od tej pory razem kształtują klimat muzyczny formacji .