Wybrane książki kreatywne dla dzieci po angielsku
Jak zainteresować dziecko lekturą na długi czas, rozbudzając jednocześnie jego wyobraźnię? Z pomocą przychodzą różnego rodzaju książki kreatywne. Oto kilka godnych polecenia pozycji.
Wybraliśmy książki po angielsku dla dzieci, kreatywne, które dostępne są w kilku różnych odsłonach. Bardzo ciekawie prezentują się na przykład te na spostrzegawczość. Przykładem może być „I spy on the farm” autorstwa Libby Walden. To książka z ćwiczeniami typu „rozwiązuję i zmazuję.” Takie rozwiązanie gwarantuje wielokrotność doskonałej zabawy. Zadaniem dziecka jest tutaj poszukiwanie ukrytych przedmiotów, rysowanie po ścianie, szukanie różnic czy wykonywanie różnego rodzaju zadań naklejkowych. Książka ta skutecznie trenuje spostrzegawczość, koordynację wzrokowo — ruchową i logiczne myślenie. Na uwagę zasługują tu kolorowe, humorystyczne ilustracje oraz aż 100 naklejek znajdujących się w zestawie.
Drugą grupą książek kreatywnych są książki z naklejkami. Zalicza się do nich między innymi „First sticker book dinosaurs” napisana przez Stacey Lamb. Książeczka ta zawiera ponad 100 naklejek przedstawiających różnego rodzaju dinozaury. Doskonale stymuluje ona rozwój językowy i poznawczy, kreatywne myślenie oraz koordynację wzrokowo — ruchową. To doskonała metoda nauki angielskiego dla dzieci.
Do kategorii książek kreatywnych zaliczają się również te zmazywalne. Godna polecenia jest między innymi „Wipe — Clean 123” Sama Taplina i Jessicy Greenwell. To pięknie ilustrowana podróż do świata liczb. Książeczka ta ćwiczy pisanie, rysowanie po śladzie oraz liczenie od 1 do 10. Stanowi ona znakomity trening precyzji, motoryki ręki, koncentracji, koordynacji wzrokowo — ruchowej oraz logicznego myślenia.
„Mały artysta” to kolejny rodzaj książek kreatywnych dla najmłodszych. Jedną z nich jest „Fingerprinting Activities” Fiony Watt. Książka ta zawiera tusz w 7 różnych kolorach, który pozwala na tworzenie różnego rodzaju obrazków przy pomocy odcisków palców. Ćwiczy ona sprawność manualną, kreatywne myślenie i koncentrację.
Polecamy również artykuł Jak założyć żłobek